OK, mam już MacBooka...


Blog > Komentarze do wpisu
Mac OS X 10.4.9 znacznie wolniejszy od poprzednika!

Różnica jest niebagatelna. Operacja, która w poprzedniej wersji systemu (10.4.8) trwała ułamek sekundy, teraz zajmuje prawie dwie sekundy. Conajmniej kilka razy wolniej. Jak to się ma do rozpowszechnionych w MakŚwiecie twierdzeń, że każde uaktualnienie systemu korzystnie wpływa na wydajność?

Media EjectOperacja, która tak znacznie zwolniła po aktualizacji Tigera 10.4.8 to ...wysuwanie płyty po wciśnięciu przycisku Media Eject (to ten w prawym górnym rogu klawiatury ;-) 

Do tej pory płyta wysuwała się z napędu natychmiast po naciśnięciu guzika. Prowadziło to do wielu denerwujących sytuacji, zwłaszcza podczas oglądania filmów na DVD. Mnie często mylił się Eject z sąsiednim F12, który jest domyślnie skojarzony z Dashboardem.

Teraz trzeba przytrzymać przycisk przez ponad sekundę.

Nie sposób nie zauważyć, że Apple po raz kolejny pokazuje, że wie lepiej, co jest wygodne dla użytkowników: czy nie wystarczyłoby gdzieś dodać regulację czasu reakcji? Bo może tak się zdarzyć, że kolejne wersje systemu będą dumnie odznaczać się jeszcze lepszym dopasowaniem czasu wysuwu płyty do potrzeb statystycznego użyszkodnika...

Apple ma oficjalny dokument na ten temat, ale jak na razie nie jest on kompletny ("This document will be updated as more information becomes available.")

Tagi: - - -

środa, 21 marca 2007, ols

Polecane wpisy

  • Nie lubię łańcuszków...

    ...a one i tak do mnie docierają. Tym razem aż z dwóch stron: od Adama Aleksandra Klimowskiego oraz od s.z.y.m.o.n.a . Długo się opierałem, aż wreszcie... ...z

  • Dlaczego...?!

    ...nikt mi nie powiedział, że ten blog w IE wygląda jak kupa? Teraz powinno być już w miarę dobrze. Znacie może jakiś makowy sposób na podglądanie wyglądu stro

  • MacBook i piękne kobiety (II)

    Blog Macenstein.com prowadzi niezwykle interesujący cykl pt. " Mac Chick of the Month ". Do tej pory wyróżnione tym tytułem dziewczyny były posiadaczkami MacBoo

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Paweł Nowak, *.chello.pl
2007/03/21 11:14:36
Dodawnia suwaka do takiej głupoty mija się z mottem Apple, o upraszczaniu GUI i usuwaniu nadmiaru (zbędnych) opcji. I ja się tutaj zgadzam.
-
ols
2007/03/21 11:22:41
Suwak byłby rzeczywiście głupawy, ale takie zmiany pokazują, że pomysły Apple na idealny interfejs użytkownika wykazują pewną zmienność w czasie. (Coś jak z procesorami - najpierw Intel był do niczego a nagle ziiuuu, obrót o 180*).

Chwała im za to, że starają się robić lepiej, ale w pierwszej chwili myślałem, że mi się guzik zaciął. W informacjach nt. aktualizacji nie było nic o zmianie działania Eject.

A jeśli ktoś się przywyczaił do starego? Może jakieś Tinker Toolsy dodadzą suwaczek ;-)
-
amra
2007/03/27 10:22:30
Tylko szczerze zwracasz uwagę na szybkość wypluwania CD/DVD z napędu? Osobiście czekam aż wyjdzie;) Czasem zresztą zbiera się dłużej niż 2s... Ale mam starego wolnego powerbooka więc może w tych nowych szybkich mactelach system za szybko reagował i mechanizm nie nadążał...;>
-
ols
2007/03/28 00:18:47
hmm, do tej pory wypluwał płytę po najlżejszym muśnięciu. teraz trzeba potrzymać.
w sumie to strasznie głupie, że komuś się chciało zmieniać taki duperel...
-
Gość: Jacek Bajor, 195.117.116.*
2007/04/02 17:50:09
Wogóle 10.4.9 jest mało udany. Mi czasami przestaje działać kalwiatura i touchpad, a kolega skarży się na pady systemu po wyciągnięciu myszki z portu USB.
-
2007/04/06 11:03:24