OK, mam już MacBooka...


Kategorie: Wszystkie | MacBook | Gadżety | Programy | SADyzm | Varia
RSS
poniedziałek, 09 kwietnia 2007
Atari 2600 na Maku

StellaOd pewngo czasu nie było tu żadnej aktualizacji... Jedną z przyczyn jest to, że dorobiłem się kolejnego bloga. Również poświęconego sprzętowi na A...

Nie jest to jednak japko a Atari! Konkretnie słynna konsola 2600.

Oczywiście dla makowych maniaków vintage'owych konsol znalazłem coś ciekawego. Jest to doskonały emulator Atari 2600 - Stella

Dzięki Stelli można pograć we wszystkie wydane na tę konsolę gry, również te, których nie sposób już nigdzie znaleźć (bo istnieją tylko pojedyncze kopie). Wszystko dlatego, że w sieci krążą pliki ze zrippowaną zawartością oryginalnych kartridżów.

Stella, oprócz dostępu do ogromnej biblioteki gier ma jeszcze parę innych zalet: 

  • doskonałą jakość obrazu i dźwięku (nie ma podatnego na zakłócenia kabla antenowego)
  • emuluje wszystkie peryferia pasujące do konsoli (joysticki, wiosełka, specjalizowane kontrolery, etc...)
  • za jej pomocą można robić screenshoty - przykład
Gorąco zachęcam do zabawy ze Stellą!
środa, 21 marca 2007
Mac OS X 10.4.9 znacznie wolniejszy od poprzednika!

Różnica jest niebagatelna. Operacja, która w poprzedniej wersji systemu (10.4.8) trwała ułamek sekundy, teraz zajmuje prawie dwie sekundy. Conajmniej kilka razy wolniej. Jak to się ma do rozpowszechnionych w MakŚwiecie twierdzeń, że każde uaktualnienie systemu korzystnie wpływa na wydajność?

Media EjectOperacja, która tak znacznie zwolniła po aktualizacji Tigera 10.4.8 to ...wysuwanie płyty po wciśnięciu przycisku Media Eject (to ten w prawym górnym rogu klawiatury ;-) 

Do tej pory płyta wysuwała się z napędu natychmiast po naciśnięciu guzika. Prowadziło to do wielu denerwujących sytuacji, zwłaszcza podczas oglądania filmów na DVD. Mnie często mylił się Eject z sąsiednim F12, który jest domyślnie skojarzony z Dashboardem.

Teraz trzeba przytrzymać przycisk przez ponad sekundę.

Nie sposób nie zauważyć, że Apple po raz kolejny pokazuje, że wie lepiej, co jest wygodne dla użytkowników: czy nie wystarczyłoby gdzieś dodać regulację czasu reakcji? Bo może tak się zdarzyć, że kolejne wersje systemu będą dumnie odznaczać się jeszcze lepszym dopasowaniem czasu wysuwu płyty do potrzeb statystycznego użyszkodnika...

Apple ma oficjalny dokument na ten temat, ale jak na razie nie jest on kompletny ("This document will be updated as more information becomes available.")

Tagi: - - -

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 26