OK, mam już MacBooka...


Kategorie: Wszystkie | MacBook | Gadżety | Programy | SADyzm | Varia
RSS
środa, 21 marca 2007
Mac OS X 10.4.9 znacznie wolniejszy od poprzednika!

Różnica jest niebagatelna. Operacja, która w poprzedniej wersji systemu (10.4.8) trwała ułamek sekundy, teraz zajmuje prawie dwie sekundy. Conajmniej kilka razy wolniej. Jak to się ma do rozpowszechnionych w MakŚwiecie twierdzeń, że każde uaktualnienie systemu korzystnie wpływa na wydajność?

Media EjectOperacja, która tak znacznie zwolniła po aktualizacji Tigera 10.4.8 to ...wysuwanie płyty po wciśnięciu przycisku Media Eject (to ten w prawym górnym rogu klawiatury ;-) 

Do tej pory płyta wysuwała się z napędu natychmiast po naciśnięciu guzika. Prowadziło to do wielu denerwujących sytuacji, zwłaszcza podczas oglądania filmów na DVD. Mnie często mylił się Eject z sąsiednim F12, który jest domyślnie skojarzony z Dashboardem.

Teraz trzeba przytrzymać przycisk przez ponad sekundę.

Nie sposób nie zauważyć, że Apple po raz kolejny pokazuje, że wie lepiej, co jest wygodne dla użytkowników: czy nie wystarczyłoby gdzieś dodać regulację czasu reakcji? Bo może tak się zdarzyć, że kolejne wersje systemu będą dumnie odznaczać się jeszcze lepszym dopasowaniem czasu wysuwu płyty do potrzeb statystycznego użyszkodnika...

Apple ma oficjalny dokument na ten temat, ale jak na razie nie jest on kompletny ("This document will be updated as more information becomes available.")

Tagi: - - -

wtorek, 20 marca 2007
Plotka
Źródła zbliżone do pracowników Apple potwierdzają wcześniejsze doniesienia, że nie później niż w drugim kwartale 2007 r. zostanie zaprezentowany nowy MacBook - ultraprzenośny i wyposażony w pamięć flash zamist HDD.
Szczegóły - w dalszym ciągu notki...
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6