OK, mam już MacBooka...


Kategorie: Wszystkie | MacBook | Gadżety | Programy | SADyzm | Varia
RSS
środa, 20 czerwca 2007
Safari 3.0 Beta - warto! (?)
Safari to słaba przeglądarka. Nieintuicyjna i nie ma gestów myszy. Jedyne co cieszy, to integracja z systemem (Keychain etc). No i doczekała się numerka 3.0 (na razie testowo).
Okrzyczana jako przełomowa wersja dla Windows jest tak zła, że aż trudno uwierzyć, że TO ujrzało światło dzienne. Praktycznie większość używanych przeze mnie stron jest porozwalana albo zupełnie bezużyteczna. Szkoda czasu i miejsca na dysku. Nie będę dawał screenów, to nie kabaret.
Natomiast wydanie Makowe jest zaskakująco dobre - działa sprawnie i nie muli się jak Firefox. Nie jest to wciąż wygoda i prędkość działania Opery, ale widać postęp. (Apple trochę próbuje mydlić oczy kolorowymi wykresami prędkości, ale trzeba pamiętać, że nie pokazują one tego, co decyduje o odczuwalnej prędkości działania przeglądarki - czyli przemieszczania się między stronami i działania cache).
Ale po co w takim razie piszę tę notkę, skoro i tak raczej nie używam Safari? Otóż jest Ważna Okazja. Apple dopracowało obsługę JavaScript i (wreszcie) bloxowy edytor TinyMCE działa w niej tak jak powinien! Duży plus dla Safari.
poniedziałek, 09 kwietnia 2007
Atari 2600 na Maku

StellaOd pewngo czasu nie było tu żadnej aktualizacji... Jedną z przyczyn jest to, że dorobiłem się kolejnego bloga. Również poświęconego sprzętowi na A...

Nie jest to jednak japko a Atari! Konkretnie słynna konsola 2600.

Oczywiście dla makowych maniaków vintage'owych konsol znalazłem coś ciekawego. Jest to doskonały emulator Atari 2600 - Stella

Dzięki Stelli można pograć we wszystkie wydane na tę konsolę gry, również te, których nie sposób już nigdzie znaleźć (bo istnieją tylko pojedyncze kopie). Wszystko dlatego, że w sieci krążą pliki ze zrippowaną zawartością oryginalnych kartridżów.

Stella, oprócz dostępu do ogromnej biblioteki gier ma jeszcze parę innych zalet: 

  • doskonałą jakość obrazu i dźwięku (nie ma podatnego na zakłócenia kabla antenowego)
  • emuluje wszystkie peryferia pasujące do konsoli (joysticki, wiosełka, specjalizowane kontrolery, etc...)
  • za jej pomocą można robić screenshoty - przykład
Gorąco zachęcam do zabawy ze Stellą!
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6